Πέμπτη 8 Οκτωβρίου 2020

Τα αποτελέσματα των αγώνων κυπέλλου της Τετάρτης

Και τα χθεσινά αποτελέσματα του κυπέλλου είχαν «θύματα» εκπλήξεων ομάδες της Α1, αλλά όχι στην έκταση και τον βαθμό της προηγούμενης αγωνιστικής.
Στο Δαμιανό σε ένα αξιοπρεπέστατο γήπεδο και σ' ένα θεαματικό παιχνίδι με πολλές φάσεις, νικητής αναδείχθηκε τελικά ο πιο κυνικός και τυχερός τοπικός ΠΑΟΚ με σκορ 2-1, με αντίπαλο τον πολύ καλό αλλά άπειρο Άρη Αμπελειών, που δεν εκμεταλλεύθηκε τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε σε ολόκληρο το 90λεπτο και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης με τον «μοιραίο» μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο βάση ευκαιριών Ηλία Κουλούδη. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι με καλύτερη εικόνα σχεδόν μονοπώλησαν τις ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο που το παιχνίδι ήταν πιο μοιρασμένο όπως και οι φάσεις μπροστά στα δύο τέρματα, οι γηπεδούχοι με την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο του πολύπειρου Ρίτε άλλαξαν τα δεδομένα και βρήκαν τον τρόπο να φτάσουν τελικά στην αγχωτική αλλά πολύτιμη νίκη με τα δύο τέρματα του Γιάννη Τσαβδάρη(70',77'). Όλα τα αποτελέσματα των αγώνων κυπέλλου της Τετάρτης: