Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ - Α.Ο.Κ. ΒΕΡΟΙΑΣ 44-43 (ΠΑΙΔΩΝ Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΕΚΑΣΚΕΜ)

Τρία στα τρία για τους παίδες του Πανεδεσσαϊκού που με όπλο τους την άμυνα περιόρισαν τα ατού του Α.Ο.Κ. πετυχαίνοντας μεγάλη νίκη με 44-43, διατηρώντας το αήττητο μαζί με τον Ζαφειράκη Νάουσας στον δύσκολο Γ' όμιλο της ΕΚΑΣΚΕΜ.
Η ομάδα του Γιώργου Μίλτση είχε βραχύ προβάδισμα 5-6 πόντων  σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τα τελευταία λεπτά να μην ενδείκνυνται για καρδιακούς και το αποτέλεσμα να κρίνεται στην τελευταία φάση.  Η φιλοξενούμενη ομάδα άργησε να εκδηλώσει την τελευταία επίθεση με το χρονόμετρο της λήξης να τη βρίσκει με την μπάλα στα χέρια και τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν δίκαια.
Εξαιρετική η διαιτησία της Πούφλη Μ.

Την επόμενη Κυριακή 02/11/2014 ο Πανεδεσσαϊκός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Φ.Ο. Αριδαίας με στόχο να συνεχίσει το σερί των επιτυχιών.

Δεκάλεπτα:1ο(12-08), 2ο(15-13)27-21 ημίχρονο, 3ο(08-13)35-34, 4ο(09-09)44-43 τελικό.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ(Μίλτσης):Ζήμνας 12, Μποζίνης 7(1), Τρυγωνιάρης Δ. 2, Κυριακού, Ποντίκης 4, Μπίνος Ε., Προφητηλιώτης, Σιδηρόπουλος 2, Γκουγκούδης, Μπίνος Μ. 6(1), Τρυγωνιάρης Η. 5(1), Τζιρτζιγιάννης 6.