Δευτέρα 23 Μαρτίου 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΥ

Καλή εμφάνιση παρά την ήττα για το προμίνι αγοριών του Πανεδεσσαϊκού
Καλή εμφάνιση για το πρώτο τμήμα του Πανεδεσσαϊκού απέναντι στο φαβορί  του ομίλου Κεραυνό Άσπρου και ήττα στις λεπτομέρειες με 44-48. Το προμίνι(γεν. 2001-2002) της Εδεσσαϊκής ομάδας απέδωσε εξαιρετικά στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και αν οι αθλητές του απέβαλαν το άγχος του πρώτου επίσημου παιχνιδιού και ήταν προσεκτικότεροι στις τελικές προσπάθειες τους θα ήταν αυτοί που θα χαμογελούσαν στο τέλος.  Η καλή κυκλοφορία και η συνεχής κίνηση των παικτών του Πανεδεσσαϊκού προβλημάτισε την ομάδα του Κεραυνού, με τον αντίπαλο προπονητή να χρησιμοποιεί το μεγαλύτερο διάστημα τους δύο παίκτες κάτω από το καλάθι  «παράτυπα»  σε διάταξη ζώνης για να μπορέσει να ελέγξει το ρυθμό των γηπεδούχων, αντίθετα από τους κανονισμούς της ΕΚΑΣΚΕΜ γι’ αυτή την ηλικία.
Δεκάλεπτα: 1ο(12-14), 2ο(10-08)22-22 ημίχρονο, 3ο(10-15)32-37, 4ο(12-11)44-48 τελικό.  Α.Σ. Πανεδεσσαϊκός(Αναστασιάδης): Γκουγκούδης 2, Σταυρακίδης 5, Καζίας 6, Μίσιος 6, Καραϊσαρίδης, Γκελάτζε 2, Στογιάννης, Γιαννούλτσης 13, Γιάτσος 10, Κοβάτσης, Άϊκος, Κληντσάρης.
Νίκες άνευ αγώνα για το μίνι 2 αγοριών και κοριτσιών του Πανεδεσσαϊκού
Με νίκες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους τα κορίτσια και το δεύτερο τμήμα μίνι αγοριών του Πανεδεσσαϊκού(γεν. 2000) καθώς οι αντίπαλοι τους ΓΑΣ Έδεσσας και ΑΟΚ Γουμένισσας αντίστοιχα δεν εμφανίστηκαν στον αγωνιστικό χώρο.