Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2014

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-ΑΣ ΣΚΥΔΡΑΪΚΟΣ 42-54(Κορασίδες)

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 8/2 στο γήπεδο ΔΑΚ της Έδεσσας έναντι του Σκυδραϊκού, τα κορίτσια του Πανεδεσσαϊκού γνώρισαν την 3η ήττα στο πρωτάθλημα. Ο αγώνας ξεκίνησε με ενέργεια και για τις 2 ομάδες, παρόλα αυτά όμως η αστοχία στα σουτ και οι λάθος  πάσες έφεραν την ομάδα την ομάδα της Έδεσσα με ένα καλάθι πίσω στο σκορ από το 1ο δεκάλεπτο. Ακολούθησαν δύο δεκάλεπτα με τα κορίτσια των πράσινων να είναι νευρικά στα τελειώματα και έτσι ο Σκυδραϊκός πήρε διαφορά 14 πόντων στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως μπήκαν αποφασιστικά, γύρισαν το παιχνίδι προηγούμενες με δύο πόντους, κάπου εκεί όμως έμειναν από δυνάμεις και ο Σκυδραϊκός περισσότερο συγκεντρωμένος επικράτησε στο τέλος δημιουργώντας και διαφορά.

Δεκάλεπτα:1ο(15-17), 2ο(08-13)23-30 ημίχρ., 3ο(04-11)27-41, 4ο(15-13)42-54 τελικό.

Πανεδεσσαϊκός(Πούφλη):Ιωαννίδου Κ. 09π(3Β),  Παζάρκα Ε. 2π , Σιβένα Κ. 19π(2τ,3β), Καρτσαμάρη Ν. 08π(1τ,1β),  Μποζίνη Χ. 4π , Μπουτκάρη Ε , Βαμβακίδου Ε. , Σιάντη Ε.