Τετάρτη 26 Μαρτίου 2014

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ - Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 55-63(Ανδρών ΕΚΑΣΚΕΜ)

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ  -  Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 55-63
Πιο εύκολα απ’ όσο δείχνει το τελικό σκορ επικράτησε ο Πανεδεσσαϊκός του Μέγα Αλέξανδρου Πολυκάστρου εκτός έδρας και πλέον ετοιμάζεται για τα παιχνίδια των play off ανόδου απέναντι στον Φ.Ο. Αριδαίας.
Οι παίκτες του Πανεδεσσαϊκού κυριάρχησαν από την αρχή εντός αγωνιστικού χώρου δείχνοντας ότι θέλουν να τελειώνουν νωρίς με τον αγώνα και προηγήθηκαν 19-33 στο ημίχρονο.  Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιώργος Χασάπης έκανε συντήρηση δυνάμεων χρησιμοποιώντας όλους τους παίκτες της ομάδας του,  με τους γηπεδούχους να μην καταφέρνουν να απειλήσουν σε κανένα σημείο του αγώνα. Ακόμη μία θετική εμφάνιση από τον Χατζηχαρίση  επιθετικά, με τον Στρέπκο να επανεμφανίζεται μετά από καιρό και να δίνει λύσεις κάτω από το καλάθι για την Εδεσσαϊκή ομάδα.
Με τη νίκη της αυτή ο Πανεδεσσαϊκός τερμάτισε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ με απολογισμό 17 νίκες – 5ήττες.
Επόμενος αγώνας για τον Πανεδεσσαϊκό στο Δ.Α.Κ. Αριδαίας το Σάββατο 29/3/2014 και ώρα 18:00 στο τοπικό ντέρμπι με τον Φ.Ο. Αριδαίας.
Εύκολο έργο είχαν οι δύο διαιτητές Καψίδης και Θεοδωρίδης.
Δεκάλεπτα: 1ο(10-16), 2ο(09-17)19-33 ημίχρονο, 3ο(18-18)37-51, 4ο(18-12)55-63 τελικό.
Πανεδεσσαϊκός(Χασάπης): Κληντσάρης, Γεωργιάδης, Τακατζόγλου 4,  Χατζηχαρίσης 23(3 τριπ.), Θεοδώρου 7, Δημητρόπουλος  9(1 τριπ.), Τσάμης 6(1 τριπ.), Αρβανιτάκης 4, Στρέπκος 10, Στόμας, Τράπκος.