Κυριακή 16 Μαΐου 2021

Τα αποτελέσματα των αγώνων στον βόρειο όμιλο της Football League και στον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής

Στην σημερινή αγωνιστική ημέρα οι ομάδες της Πέλλας «κλώτσησαν την καρδάρα με το γάλα» της προηγούμενη αγωνιστικής, αφού με εξαίρεση τον Αλμωπό Αριδαίας που απέσπασε ισοπαλία στην Κοζάνη από την ΑΕΠ, όλες οι υπόλοιπες ομάδες του νομού της Γ' Εθνικής στον 2ο όμιλο ηττήθηκαν. Μπορεί οι αποβολές να είναι μια δικαιολογία για κάποιες, εντούτοις αυτή δεν είναι η μόνη αλήθειας... Άξια αναφοράς με διαφορά από τις υπόλοιπες, η ήττα του Εθνικού στην Καλλικράτεια, αφού με σκορ 1-3 υπέρ του περίπου στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο με αυτοκτονικές τάσεις, να χάσει κιόλας το παιχνίδι στις καθυστερήσεις! Όλα τα σημερινά αποτελέσματα: