Πέμπτη 30 Δεκεμβρίου 2021

Φιλικός Αγώνας: Π.Α.Σ. Μ.Α. Πέλλας - Ατρόμητος Λεπτοκαρυάς (2-0)3-1

Μία ακόμη «εορταστική» φιλική αναμέτρηση για την καλύτερη προετοιμασία των ομάδων ενόψει της νέας χρονιάς, με τον Π.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος να επικρατεί στην Πέλλα του Ατρόμητου Λεπτοκαρυάς με σκορ 3-1.
Από ένα ημίχρονο οι δύο ομάδες με την γηπεδούχο καλύτερη, πιο πιεστική και πιο επιθετική στο πρώτο να έχει το προβάδισμα με 2-0 και την φιλοξενούμενη πιο δραστήρια να παίρνει τον έλεγχο στο δεύτερο, να μειώνει προσωρινά, αλλά στην συνέχεια άτολμη στην δημιουργία πιο επικίνδυνων καταστάσεων επιθετικά. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Τζιότζιος (2) και Κωνσταντινίδης που είχε ανοίξει το σκορ της αναμέτρησης. Για τους φιλοξενούμενους ο Λαζαρίδης.
Αγωνίστηκαν για τον γηπεδούχο: Μπρατσούδης Χ., Σαββουλίδης, Τζιότζιος, Γουργούνης, Πιτσάρης, Πλιόγκας, Πολυχρονόπουλος, Στάγκος, Μήτκας, Κωνσταντινίδης, Αλμπάνης, Βασιλάς, Νινιατσούδης Γ..