Νίκη στην πρεμιέρα για τις Νεάνιδες του Πανεδεσσαϊκού

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ
59 – 49

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι νεανίδες του ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΥ το περασμένο Σάββατο στο δακ Έδεσσας επικρατώντας με 59 – 49 του Πιερικού.
Πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο  έχτισαν από νωρίς μια διψήφια διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 22 πόντους όπου σε συνδυασμό με την καταπληκτική άμυνα δεν άφησαν περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα για να διεκδικήσει κάτι από αυτό το παιχνίδι.
Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού συγκαταλέγεται το δεύτερο δεκάλεπτο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 27 – 12 με τις Εδεσσαίες να τρέχουν τον ρυθμό και να μην επιτρέπουν  κανένα εύκολο καλάθι.
Επόμενο ματς το Σάββατο στην πόλη της Κατερίνης με αντίπαλο την ενισχυμένη και αρκετά δυνατή Α.Γ.Ε. ΠΙΕΡΙΑΣ στις 12 το μεσημέρι.

ΥΓ: Ο προπονητής και οι αθλήτριες ευχαριστούν θερμά τον φίλαθλο κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο και ενίσχυσε την προσπάθεια τους  για την νίκη.

Δεκάλεπτα:1ο(12-09), 2ο(27-12)39-21 ημίχρονο, 3ο(10-14)49-35, 4ο(10-14)59-49 τελικό.

Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ(Μίλτσης Γ.) : Ιωαννίδου Κ. 20 (4 τρ.) , Μποζίνη Χ., Παζάρκα Ε. 1β, Σιάντη Ε., Μπαρουτσή Μ., Σιβένα Κ. 11 (1τρ, 2 β), Καρτσαμάρη Ν. 24 (2τρ, 8 β), Μπουτκάρη Ε., Πάχου Ε., Κύκου Κ., Βαμβακίδου Ε.