Τρίτη 30 Απριλίου 2024

ΕΠΣ Τρικάλων - Α' Ερασιτεχνική: Πρωταθλητής ξανά ο ΑΣ Μετέωρα

Το 2ο συνεχόμενο πρωτάθλημα κατέκτησε ο ΑΣ Μετέωρα που επικράτησε του Διγενή Νεοχωρίου με 3-0 στον τελικό του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΤ.
Ο αγώνας που διεξήχθη στο γήπεδο της Φήκης κρίθηκε σε 15 λεπτά με τον κορυφαίο της αναμέτρησης Ψαθογιαννάκη να έχει καθοριστική συμβολή στην έκβαση του ματς. Το 0-1 έγινε από τον Καραμούζη με κεφαλιά, το 0-2 με πέναλτι του Φορτούνη ενώ το 0-3 διαμόρφωσε ο Καλτσάς. Οι Καλαμπακιώτες να σημειωθεί πως πήραν το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική (η τελευταία ομάδα που συμπληρώνει το παζλ των 8 ομίλων, με συμμετοχή στον 4ο όμιλο). Από την άλλη η σημερινή ήταν η πρώτη ήττα στην σεζόν για τον Διγενή που επηρεάστηκε από τα γρήγορα γκολ στην επανάληψη και δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Πηγή: goal-trikala.gr