Σάββατο 11 Μαρτίου 2023

Β' Ερασιτεχνική-2ος Όμιλος: Μ. Αλέξανδρος Ν.Πέλλας- Ηρακλής Αγ. Λουκά (1 - 0)2 - 1 (βίντεο)

Ο πρωτοπόρος και αήττητος Μέγας Αλέξανδρος Ν. Πέλλας, ολοκλήρωσε με ακόμη μία νίκη την κανονική περίοδο και ετοιμάζεται για τα μάλλον διαδικαστικά Play Off, ώστε να σφραγίσει και τυπικά το εισιτήριο ανόδου στην Α' Ερασιτεχνική κατηγορία.
Οι γηπεδούχοι σήμερα έκαναν τα εύκολα δύσκολα προς το τέλος της αναμέτρησης με αντίπαλο τον Ηρακλή Αγίου Λουκά, όταν προηγήθηκαν με καθαρό σκορ 2 - 0 περίπου ένα τέταρτο πριν το τέλος αγώνα (Σταυρακάκης 23' και Τσαρτσαράκης 77' οι σκόρερ), για να αγωνιστούν στα τελευταία λεπτά με αριθμητικό μειονέκτημα εξαιτίας της αποβολής του Βουζαξάκη (87') και τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται και να μειώνουν στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας (Κουτσός 90\), αλλά να μην καταφέρνουν τίποτα περισσότερο στα ελάχιστα λεπτά των καθυστερήσεων.
Την ερχόμενη Τρίτη, γίνεται η κλήρωση των Play Off για τους δύο ομίλους της Β' Ερασιτεχνικής.