Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2023

ΕΠΣ Πέλλας - Α' Ερασιτεχνική: Δόξα Μαυροβουνίου - Μέγας Αλέξανδρος Νέας Πέλλας 1 - 2. Δεν ήρθε μόνο για να μείνει...

Δεύτερη νίκη και κορυφή για τον Μέγα Αλέξανδρο Νέας Πέλλας, με μοναδικό συγκάτοικο τον έτερο νεοφώτιστο και γείτονα ΠΑΟΚ Δυτικού.
Τους φιλοξενούμενους δεν φάνηκε να τους επηρέασε η πολυήμερη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω εκλογών και παρουσιάστηκαν σοβαροί και συνεπείς στους φιλόδοξους στόχους που έχουν και την φετινή αγωνιστική περίοδο. Νίκησαν μ' ένα πιο αποτελεσματικό δεύτερο ημίχρονο στο Μαυροβούνι την τοπική Δόξα με γκολ των Τσαρτσαράκη (56') και Βουζαξάκη (81'). Οι γηπεδούχοι που προβληματίζουν με την αγωνιστική τους εικόνα φέτος, είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Φαρμάκη (68').
Η διοίκηση του Μεγάλου Αλεξάνδρου Νέας Πέλλας, συγχαίρει την διαιτητική τριπλέτα των κ.κ. Αλατζά, Κεσίσογλου Κ., Τσαλκάνη για την άριστη διαιτησία τους.