Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2023

Ανακοίνωση διαμαρτυρίας για την διαιτησία από τον ΓΑΣ Σβορώνου

Ανακοίνωση διαμαρτυρίας εξέδωσε ο ΓΑΣ Σβορώνου, για την διαιτησία του αγώνα με τον ΠΟ Ελασσόνας.
"ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ"
Η διοίκηση του ΓΑΣ Σβορώνου με αγανάκτηση αναγκάζεται να προβεί για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν σε ανακοίνωση διαμαρτυρίας για τη διαιτησία αφού στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον ΠΟ Ελασσόνας είχαμε μια κάκιστη αντιμετώπιση από τη διαιτητική ομάδα που προκάλεσε την αλλοίωση του αποτελέσματος.
Η ομάδα μας πετυχαίνει λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ένα καθαρό γκολ το οποίο ο β’ βοηθός ο κ. Αγγελόπουλος αποφάσισε να το ακυρώσει ως οφσάιντ, ενώ και οι δύο παίκτες της ομάδας μας που εμπλέκονται στη φάση δηλαδή ο Κυπαρίσσης και ο Κωτσιόπουλος βρίσκονται σε κανονική θέση. Επίσης σε ένα παιχνίδι στο οποίο θα έπρεπε να κρατηθούν τουλάχιστον οκτώ λεπτά καθυστερήσεις αφού οι παίκτες της αντίπαλης ομάδας «έφαγαν» όσα λεπτά μπόρεσαν με τους συνεχείς τραυματισμούς και τις διακοπές παιχνιδιού που προκαλούσαν, ο κ. Κουτρομάνος διαιτητής της συνάντησης είδε μόλις τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων τα οποία δεν τα κράτησε κιόλας αφού σφύριξε τη λήξη στο 93:40…
Δεν είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε φέτος μία ανεπαρκής διαιτησία και κυρίως μέσα στην έδρα μας και δεν είναι τυχαίο πως είμαστε η ομάδα που έχει δεχθεί τις περισσότερες κόκκινες κάρτες.
Επειδή σε αυτή την κατηγορία η σιωπή των ομάδων εκλαμβάνεται ως αδυναμία, ο ΓΑΣ Σβορώνου από εδώ και πέρα θα καταδικάζει τέτοιες απαράδεκτες διαιτησίες όπως η σημερινή και θα πάρει τα μέτρα του γιατί η υπομονή έχει και τα όριά της…