Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2022

Αποτελέσματα φιλικών αγώνων Σαββάτου 17/9

Πολλά τα φιλικά με την προετοιμασία των ομάδων να παρατείνεται και εξαιτίας της αναστολής κυπέλλων και πρωταθλημάτων λόγω Μητρώου. Η ισχυρή απογευματινή βροχόπτωση δημιούργησε προβλήματα σε κάποια με αποτέλεσμα να διακοπούν όπως συνέβη σε Παλαίφυτο με αντίπαλο την ελλιπή χθες Νέα Πέλλα και Δαμιανό με αντίπαλο τις Αμπελειές. Στην Πέλλα η Δόξα Μελισσίου καλύτερη κυρίως στο δεύτερο μέρος, εκμεταλλεύτηκε τις εμφανείς αδυναμίες του τοπικού Μεγάλου Αλεξάνδρου και έφτασε σε μια εύκολη φιλική νίκη. Το γκολ της τιμής για την Πέλλα ο Ζηματίκας. Ο αγώνας επισκιάστηκε από τους δύο σοβαρούς τραυματισμούς ποδοσφαιριστών της Πέλλας, οι οποίοι χρειάστηκε και διακομιστούν για τις πρώτες βοήθειες στο νοσοκομείο, ενώ η σοβαρότητα των τραυματισμών θα διαπιστωθεί τις επόμενες μέρες μετά και τα αποτελέσματα των μαγνητικών στις οποίες θα υποβληθούν. Δείτε αποτελέσματα από μερικούς σημερινούς αγώνες και φάσεις και γκολ από το φιλικό της Πέλλας:

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/9
Κεραυνός Μεσιανού - ΑΑΓ Κ17 2-0 (Παρασκευή 16/9)
Π.Α.Σ. Μ.Α. Πέλλας - Δόξα Μελισσίου (0-0)1-4
Άρης Νησίου - Ελπίδα Έδεσσας 1-1
ΠΑΟΚ Δαμιανού - Άρης Αμπελειών 1-3 διεκόπη οριστικά στις αρχές του 2ου ημιχρόνου λόγω βροχόπτωσης
Άρης Παλαιφύτου - Μέγας Αλέξανδρος Ν.Πέλλας 0-0 ημίχρονο και οριστική διακοπή λόγω βροχόπτωσης
Απόλλων 1960 Κρύας Βρύσης - Φίλιππος Γιαννιτσών διακοπή λόγω ανέμου και βροχόπτωσης
ΓΑΣ Σβορώνου - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-2
Μακεδονικός - ΠΑΟΚ Β 1-1
Κεραυνός Αγγελοχωρίου - ΑΟ Χανιώτης 3-0
Νίκη Ευκαρπίας- Ιωνικός 3-3
Άρης Αβάτου - Καβάλα 2-1
Δόξα Δράμας - Αετός Οφρυνίου 1-1
ΑΕΠ Κοζάνης - ΠΑΟΚ Κοίλων 4-3