Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023

ΕΠΣ Πέλλας - Α' Ερασιτεχνική: Μέγας Αλέξανδρος Νέας Πέλλας - ΠΑΟΚ Δαμιανού 1 - 1

Ένα πολύ καλό παιχνίδι με καλό ρυθμό, με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες και την μπάλα πάνω-κάτω, διεξήχθη σήμερα στο δημοτικό γήπεδο Νέας Πέλλας "Σταύρος Γιαβάσης", με τους δύο αντιπάλους τον τοπικό Μέγα Αλέξανδρο και τον ΠΑΟΚ Δαμιανού, να μοιράζονται στο τέλος βαθμούς και εντυπώσεις.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Ιορδανίδη (23'), για να ισοφαρίσουν με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με τον Παπαδόπουλο (60'). Ο ΠΑΟΚ Δαμιανού είχε την μεγάλη ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να φύγει νικητής, αλλά ο Αλεξανδρίδης απέτυχε να σκοράρει σε εκτέλεση πέναλτι!
Οι γηπεδούχοι συγχαίρουν την διαιτητική τριπλέτα των κ.κ. Αλατζά, Ηλία και της κας Κάρτζιου για την πολύ καλή διαιτησία τους.