Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012

Παίδες: Πέλλα - Ακαδημία Κρύας Βρύσης (0-0)0-3

Πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό οι Παίδες μας, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν θετικό αποτέλεσμα από την καλύτερη Ακαδημία Κρύας Βρύσης. Μεσοεπιθετικά η φιλοξενούμενη είχε πολύ σωστό προσανατολισμό, καλή κυκλοφορία και ταχύτητα και φυσικό επόμενο ήταν να δημιουργήσει περισσότερες ευκαρίες, όταν μάλιστα η Πέλλα δέχτηκε το πρώτο γκολ και βγήκε λίγο μπροστά για να ισοφαρίσει. Χρειάστηκε ένα «ξέσπασμα» η Ακαδημία στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρει την νίκη. Η Πέλλα είχε κι αυτή με την σειρά της 3-4 καλές ευκαιρίες να σκοράρει, αλλά δεν τα κατάφερε από καλή θέση. Με λίγη περισσότερη ομαδικότητα οι ποδοσφαιριστές μας μπορούν να τα καταφέρουν πολύ καλύτερα. Το ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ, με τα 3 τέρματα της φιλοξενούμενης να επιτυγχάνονται όλα στο δεύτερο.